Тютюн-загроза для розвитку

1тютюн1

Близько 6 мільйонів людей щорічно вмирають від ускладнень, які виникають в результаті вживання тютюну, 10 відсотків з яких від вдихання вторинного тютюнового диму.

Курці тютюну не лише частіше хворіють і раніше вмирають, але і якість життя курців помітно гірше, ніж у некурящих. Бо вживання тютюну позначається на всіх органах і системах.

Курці тютюну швидше втрачають зір, слух, зуби, швидше лисіють, у них гірше загоюються рани і їх інтелект значно погіршується.

Мало хто звертає увагу на цю страшну статистику, оскільки шкода від куріння сигарет не проявляється відразу. Курці з великим стажем мають доволі серйозні проблеми зі здоров'ям, в результаті чого їх вмирає більше, ніж наркозалежних, хворих на СНІД та на інші інфекційні захворювання.

Для багатьох, пов'язаних з курінням захворювань, існує взаємозв'язок між інтенсивністю і стажем куріння, з одного боку, і ризиком розвитку захворювань, з іншого. При цьому не існує безпечного рівня куріння. Навіть серед тих, хто викурює всього декілька сигарет в день чи палить не затягуючись, стан здоров'я помітно гірше, ніж у тих, хто не вживає тютюн.

Особливу стурбованість викликає уразливість дітей до вторинного диму. Так як легені дітей менші за розміром і їх імунна система менш розвинута, тотютюновий дим, перш за все вражає органи дихання, впливає на психіку та поведінку. Тому заходи по обмеженню куріння в громадських місцях, робочих і житлових приміщеннях повинні стати однією з головних цілей нашого суспільства.

І саме сьогодні, 31 травня коли ми відзначаємо Всесвітній день без тютюну, треба ще раз замислитись, що важливіше, здоров’я чи сумнівне задоволення. І якщо у вас дозрівало бажання, але не було приводу розпрощатись з тютюном, то чому б не зробити це саме сьогодні?

КУ «Запорізький обласний центр здоров'я»