Візит радника з фінансування охорони здоров’я МОЗ України (USAID) Нінель Кадирової

vstrecha130617

13 червня поточного року відбулася зустріч директора Департаменту охорони здоров’я ЗОДА Вікторії Клименко з радником з фінансування охорони здоров’я МОЗ України (USAID) Нінель Кадирової.

Під час зустрічі були обговорені питання децентралізації в медичній сфері: вплив органів місцевого самоврядування на якісне, доступне забезпечення медичних послуг, які могли б задовольнити інтереси громадян,

узгодити інтереси держави та територіальних громад. Нінель Кадирова, радник МОЗ України з фінансування системи охорони здоров’я (USAID), підкреслила, що вона розглядає медицину не як витратну статтю публічних бюджетів, а як інвестиції в майбутнє, в здоров’я нації. Директор Департаменту охорони здоров’я ЗОДА Вікторія Клименко висловила свою думку щодо необхідності системного підходу до реформування галузі охорони здоров’я, розповіла про стан реалізації урядової програми «Доступні ліки», субпроекту проекту Міністерства охорони здоров’я України спільного із Світовим банком «Вдосконалення медичної допомоги хворими з хворобами системи кровообігу у Запорізькій області», про партнерство з міжнародними організаціями, про стан реструктуризації закладів охорони здоров’я Запорізької області.

Під час обговорення, не оминули й проблемні питання щодо необхідності забезпечення цілодобової доступної якісної медичної допомоги населенню, розробки та впровадження медичних інформаційних систем (МІС), формування електронних реєстрів пацієнтів, створення умов для надання високоякісної медичної допомоги та розробки клінічних маршрутів пацієнтів в процесі отримання послуг первинної та вторинної медичної допомоги. Клименко В.І. розповіла, що на цей час у рамках спільного проекту МОЗ України з Міжнародним банком реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» планується впровадження МІС для пілотування 3-5 центрів ПМСД області, що дозволить оптимізувати роботу закладів. Також значна увага була приділена обговоренню питань дотримання бюджетного законодавства, правам та відповідальності ОТГ у забезпеченні наданні ПМСД і медичної допомоги вторинного рівня, забезпеченні доступності населення до медичної допомоги та розподілу повноважень.

Директор Департаменту охорони здоров’я ЗОДА Вікторія Клименко подякувала раднику МОЗ України з фінансування системи охорони здоров’я (USAID) Нінель Кадировій за зустріч, можливість відвертої дискусії та висловила побажання щодо плідної співпраці надалі.