Формування в Україні системи раннього втручання

vtruchannia060617

6-7 червня поточного року для представників державних структур відбувся тренінг з питань політики раннього втручання, в якому прийняли участь головні спеціалісти Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації Рубанова Є.І. та Стасовська Л.І.

За 25 років в Україні чисельність дітей з інвалідністю зросла більш як у два рази – з 72086 осіб на початок 1991 року до 151125 осіб на початок 2015 року.

Запорізька область є учасником проекту Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю» щодо впровадження раннього втручання на регіональному рівні.

Метою проекту є сприяння формуванню політики на національному та місцевому рівнях, розвиток нормативно-правового та міжвідомчого фундаменту системи раннього втручання шляхом створення Платформи для діалогу і проведення інформаційно-просвітницької кампанії.

Система раннього втручання – система заходів, спрямованих на розвиток дітей раннього віку (від народження до 4 років) з фізичними, сенсорними, психічними, інтелектуальними порушеннями розвитку або ризиком виникнення таких порушень та орієнтованих на підтримку батьків чи законних представників таких дітей.

Раннє втручання спрямовано на розвиток всіх базових навичок, а також будь-яких навичок, які дитина освоює протягом перших трьох років життя, а саме:

- рухові навички,

- когнітивні навички,

- комунікативні навички,

- соціально-емоційні навички,

- навички самообслуговування.

Завдяки системі раннього втручання – підтримці дітей та сімей, такі діти отримають необхідну базу для дорослого незалежного та активного життя в суспільстві.