У Запорізькій обласній клінічній лікарні пройшов Всесвітній день серця

1Фото15 Всемирный ден  сердца в ЗОКБ

29 вересня у Запорізькій обласній клінічній лікарні масштабно відзначили Всесвітній день серця: прес-конференція із завідувачами кардіологічної служби ЗОКЛ, історії пацієнтів, які зіткнулися з проблемами серця і свято для малюків під девізом «Здорове серце - здорова сім'я».

У наш час серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті та інвалідності в світі: щорічно вони забирають понад 17 млн. людських життів. Саме через інфаркти і інсульти гине третина людей на планеті. Фахівці стверджують, що у 80% випадків трагічного результату можна уникнути, дотримуючись певних правил і своєчасно звертаючись до лікарів-кардіологів за консультацією.

Щороку, 29 вересня, весь світ відзначає Міжнародний день серця. Мета і сенс цього дня - привернути увагу людей до проблем захворювань серцево-судинної системи, а головне - до питань профілактики цих захворювань. До всесвітньої ініціативи із задоволенням приєдналася і кардіологічна служба Запорізької обласної клінічної лікарні, щоб нагадати громаді про загрозу серцево-судинної епідемії.

Заплановані на цей день заходи розпочалися з прес-конференції для представників ЗМІ міста. У заході взяли участь: Олена Литвиненко, завідувач відділення кардіології, В'ячеслав Осауленко, завідувач відділення кардіохірургії та Ігор Русанов, завідувач відділення трансплантації і ендокринної хірургії. У своїх виступах вони розповіли про досягнення кардіологічної служби Запорізької обласної клінічної лікарні, про її значущу для всієї України історію і про щоденну роботу на благо жителів Запоріжжя і області.

«Відділення кардіології - це перша сходинка стаціонарного консервативного лікування серцево-судинних захворювань. Щорічно в нашому відділенні, яке у минулому році відзначило своє 40-річчя, проходить лікування близько тисячі пацієнтів. Найчастіше до нас звертаються з ішемічною хворобою серця, гіпертонічною хворобою і пороками серця. Нерідкі випадки, коли пацієнти приходять до нас з поєднаними патологіями (цукровий діабет, хронічна обструктивна хвороба легень). У Запорізькій обллікарні такі пацієнти проходять консультації суміжних фахівців (невропатологів, судинних хірургів, кардіохірургів) і отримують своєчасне комплексне лікування в межах лікарні», - розповіла Олена Литвиненко, завідувач відділення кардіології ЗОКЛ.

Кардіологічна служба Запорізької обласної клінічної лікарні - одна з наймасштабніших у регіоні. Вона включає у себе: відділення кардіології, кардіохірургії, рентгенангіографії і ендоваскулярної хірургії та кардіореанімації. Також, до її складу входять єдині у регіоні центри судинної і ендоваскулярної хірургії, трансплантації та ендокринної хірургії. Саме в обласній лікарні зосереджені кращі кадри і найновіше діагностичне обладнання, яке дозволяє виявляти і успішно лікувати найскладніші серцеві захворювання і патології.

«Символічно, що саме в цей день, 25 років тому, був підписаний наказ про створення відділення кардіохірургії у Запорізькій обллікарні. У нас багата історія: саме в нашій лікарні, нашою командою на чолі з Олександром Семеновичем Никоненко було виконано перше в Україні стентування при гострому інфаркті міокарда, була виконана перша успішна пересадка серця в нашій країні. Зараз у відділенні розвиваються всі існуючі напрямки кардіохірургії: хірургія вроджених вад серця, коронарних артерій, аневризм, тромбів і хірургія клапанної патології. Окремий напрямок - установка найскладніших, сучасних кардіостимуляторів при проблемах електричної активності серця. Ми пишаємося досягненнями кардіохірургічної служби, і кожен день прагнемо забезпечувати потреби наших пацієнтів в якісній і висококваліфікованій допомозі», - поділився В'ячеслав Осауленко, завідувач відділення кардіохірургії Запорізької обласної клінічної лікарні.

День серця особливий не тільки для працівників кардіологічної служби, а й для пацієнтів, які проходять лікування в обласній лікарні. У кожного своя історія: хтось щороку проходить тут профілактику, хтось відновлюється після операції, а хтось народжується вдруге. Так було і з Василем Володимировичем з Вільнянського району: у відділенні кардіохірургії у нього вчасно виявили патологію, обстежили і замінили серцевий клапан. «Потрапивши у відділення кардіохірургії ЗОКЛ, я був на межі життя і смерті. Тільки завдяки своєчасній, ретельній діагностиці та допомозі кардіохірургів я сьогодні живий», - розповів пацієнт.

Борису Івановичу, жителю Бердянська, операція на судинах серця тільки планується. Після проведеної коронарографії за допомогою нового ангіографа, у нього виявили критичне звуження серцевих артерій: «Мені життєво необхідна операція - стентування коронарних артерій. Багато хто мені радить звертатися до київських центрів, але я не бачу сенсу їхати так далеко, якщо можу отримати якісну допомогу вдома. Знаю, що команда хірургів ЗОКЛ одна з найдосвідченіших, тому я не боюся довірити їм своє життя».

Про те, що серце не тільки перекачує кров в тілі людини, але і дозволяє нам відчувати, любити, співпереживати, продовжили говорити на дитячому святі, приуроченому до Міжнародного дня серця. Поглянути на цю тему очима дітей, з їх непідробною щирістю і відвертістю, оточуючим дозволив конкурс дитячого малюнка «Здорове серце - здорова сім'я», організований профспілковим комітетом Запорізької обласної клінічної лікарні. Аніматори в ігровій формі розповіли підростаючому поколінню про те, як берегти серце і вести здоровий спосіб життя з самого раннього дитинства.

«День серця - це важлива і актуальна подія для всього світу, України, нашого міста і Запорізької обласної клінічної лікарні, зокрема. Цей день був насичений подіями і заходами, як у відділеннях кардіологічної служби, так і у всій лікарні. В цьому році ми вперше залучили до такої серйозної теми наше майбутнє покоління, адже вчити дітей берегти серце і проводити профілактику серцево-судинних захворювань потрібно з самого раннього віку. Сподіваюся, що такий підхід до цього дня стане для нашого колективу традиційним. Ми подарували дітям свято, ігри та розваги, але насправді наша мета набагато масштабніша - навчити їх жити з відкритим серцем, піклуватися про себе, свою родину і оточуючих», - підсумував Ігор Шишка, головний лікар Запорізької обласної клінічної лікарні.

2Фото3 Всемирный ден  сердца в ЗОКБ3Фото4 Всемирный ден  сердца в ЗОКБ4Фото8 Всемирный ден  сердца в ЗОКБ5Фото14 Всемирный ден  сердца в ЗОКБ