Обласна нарада з педіатричної допомоги

doctoraНа базі КУ «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР 05 жовтня 2017 року відбулася обласна нарада з педіатричної допомоги.

Серед питань, що розглядалися, - проведення рутинної імунізації проти кору в Україні.Завідувач відділу організації епідеміологічних досліджень ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України», лікар-епідеміолог КУ «СТМО «Дитинство» Запорізької обласної ради Колерова М.Є. доповіла

про нараду щодо боротьби зі спалахом кору в Україні, яка відбулася 29.09.2017 у Міністерстві охорони здоров'я України, нагадала про накази Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації від 31.05.2017 № 474/33 «Про посилення епіднагляду за кором та краснухою в Запорізькій області» та від 08.08.2017 № 727/40 щодо внесення змін до попереднього наказу, звернула увагу на низький рівень вакцинації у регіонах Запорізької області, наголосила медичним працівникам щодо активізації проведення роз’яснювальної роботи серед населення.

На цей час в Україні захворіло понад 1600 осіб, з яких діти складають 76,2%. Така ситуація пов’язана з низьким рівнем імунізації серед дітей. Протягом останніх 8 років рівень охоплення щепленнями дітей проти кору зменшився з 86% у 2009 році до 40% у 2016 році. З метою попередження випадків захворювання на кір в Україні розпочата імунізація проти кору дітей, які своєчасно не отримали щеплення.

У Запорізькій області на 01.10.2017 зареєстровано 4 випадки кору.

Крім того, на засіданні Чеченець Н.І., заступником генерального директора з медичної частини КУ «СТМО «Дитинство» Запорізької обласної ради було доведено висновки комісії, створеною згідно з наказом Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, про результати проведення моніторингу стану організації роботи комісій з питань відбору дітей на санаторно-курортне лікування закладів охорони здоров’я Запорізької області.

Завідувач кафедри дитячих хвороб факультету післядипломної освіти Запорізького державного медичного університету, професор, к.мед.н. Боярська Л.М. висвітлила інформацію щодо ХІХ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сидельниковські читання», яка відбулася у м. Полтава 20-22 вересня 2017 року, відзначила окремі доповіді щодо діагностики та лікування хвороб у дітей, особливості лікування аденоїдних вегетацій у дітей, нових методів обстеження дітей, наразі ультразвукової діагностики легень.