Унікальний майстер-клас в Запорізькій обласній лікарні: як роботи допомагають медикам відточувати майстерність проведення анестезії

1Фото 1 Уникал ный мастер-класс в ЗОКБ

 У Запорізькій обласній клінічній лікарні відбувся воркшоп для лыкарыв-анестезіологів. Фахівці на манекені-симуляторі людини SimMan відпрацьовували техніку проведення інгаляційного наркозу.

Манекен SimMan, якого самі учасники прозвали Семеном, практично як жива людина. Він дихає, кашляє, відкриває і закриває очі, реагує на мову, у нього прослуховується пульс і серцебиття. Симулятор запрограмований

на різні клінічні ситуації, в залежності від яких учасники воркшопу виконували всілякі маніпуляції. Все для того, щоб відпрацювати свої дії до найдрібніших нюансів і повністю виключити ризики, коли на операційному столі буде реальний пацієнт. Мета заходу - обмін знаннями і досвідом.

Стартував захід з теоретичної частини: Валентина Гаврилюк, завідувач відділення анестезіології Запорізької обласної клінічної лікарні, виступила з доповіддю про історію розвитку інгаляційного наркозу в Україні. Це вид знеболювання, який проводиться шляхом вдування газу в легені. В операційній пацієнту підносять до обличчя маску, він дихає перетвореним в газ препаратом і «засинає». Такий наркоз дуже надійний для надання анестезіологічної допомоги та в той же час - безпечний для пацієнта. «На сьогодні всі провідні світові та українські клініки використовують цей вид знеболювання при операціях. Із застосуванням інгаляційної анестезії з 2008 року проводять операції і лікарі Запорізької обласної клінічної лікарні. Завдяки придбанню сучасної апаратури - наркозних станцій Leon (Австрія) в ЗОКЛ більш 2/3 операцій виконується із застосуванням сучасної анестезіологічної допомоги», - зазначила Валентина Петрівна.

Один з головних принципів сучасної анестезіології - це забезпечення максимальної безпеки пацієнта під час і після наркозу. Тому в Запорізькій обласній клінічній лікарні для проведення інгаляційного наркозу використовується препарат Севофлуран. Він швидко діє, добре переноситься пацієнтами, безслідно виводиться з організму, не викликаючи побічних ефектів і алергічних реакцій.

Далі з доповіддю про методики проведення інгаляційної анестезії виступив Петро Войтенко, представник компанії Abbvie. Петро Іванович в деталях представив схеми проведення наркозу при різних супутніх захворюваннях.

Після обговорення учасники воркшопу в операційній приступили до практичної частини. Умови були максимально наближені до реальних: анестезіологи виставляли на апараті параметри, інтубували манекен, контролювали його стан під час уявної операції, виводили з наркозу. Першими з симулятором попрацювали молоді фахівці. Більш складні завдання з надання анестезіологічної допомоги були поставлені перед лікарями з досвідом: вони відпрацьовували проведення інгаляційного наркозу у пацієнтів з супутніми захворюваннями. Наприклад, фахівці забезпечували знеболення під час операції хворому з бронхіальною астмою, ішемічною хворобою серця, неврологічними порушеннями.

Також анестезіологи попрацювали в режимі екстрених ситуацій: при розвитку кровотечі під час втручання і т.д. Манекен у такому випадку «поводиться» як справжній пацієнт: в залежності від етапу операції у нього змінюються показники на моніторі (частішає пульс, підвищується або знижується артеріальний тиск). Завдання анестезіолога - швидко відреагувати на ці зміни.

Як зазначив Сергій Гриценко, професор, завідувач кафедри анестезіології ЗМАПО, моделювання ситуації на манекені дозволило практично освоїти технологію проведення анестезії інгаляційним анестетиком Севофлуран. Захід дуже важливий, так як в ньому взяли участь понад 30 анестезіологів-фахівців ЗОКЛ і інших медичних установ Запоріжжя та області. Крім того, подібний воркшоп - це також платформа для спілкування та обміну досвідом між фахівцями.

«Досвід, набутий в ході майстер-класу, допоможе надавати ще більш якісну допомогу пацієнтам під час втручань і складних діагностичних процедур. Тому я висловлюю подяку організаторам за проведення такого унікального заходу в нашій лікарні. Упевнений, це не останній тренінг, адже ми завжди відкриті до співпраці і зацікавлені в отриманні безцінного досвіду і нових знань для наших фахівців», - резюмував Ігор Шишка, головний лікар Запорізької обласної клінічної лікарні.

 

2Фото 2 Уникал ный мастер-класс в ЗОКБ3Фото 4 Уникал ный мастер-класс в ЗОКБ4Фото 5 Уникал ный мастер-класс в ЗОКБ5Фото 6 Уникал ный мастер-класс в ЗОКБ6Фото 7 Уникал ный мастер-класс в ЗОКБ7Фото 8 Уникал ный мастер-класс в ЗОКБ