Свій внесок в донорський марафон Запорізької обласної клінічної лікарні внесли активісти «Хортицького полку», співробітники заповідника «Хортиця» і асоціація травматологів області

mar271117

Сьогодні стартував другий тиждень соціального марафону Запорізької обласної клінічної лікарні зі збору крові. Її відкрили справжні патріоти донорського руху і часті гості відділення трансфузіології - активісти «Хортицького полку» і співробітники національного заповідника «Хортиця». З їх рук в другій половині дня естафету донорства перейняла травматологічна служба Запоріжжя та області.

27 листопада поточного року відділення трансфузіології відвідали найбільш пунктуальні донори: вже о 9.00 до реєстратури простяглася чимала черга бажаючих здати рятівну кров. Дисципліна і камуфляжні елементи в одязі ще з порога дали зрозуміти, що благородну акцію приїхали підтримати активісти громадсько-патріотичної організації «Хортицький полк».

 «Вже не перший раз і далеко не перший рік ми здаємо кров в Запорізькій обласній клінічній лікарні. Тому, коли дізналися про марафон, одразу підтвердили свою участь. Ми прекрасно розуміємо, що біда може торкнутися будь-якої людини. Ніхто не застрахований від нещасного випадку, тому в лікарнях не повинно бути дефіциту крові. Ми живемо в досить складний і небезпечний час, зовсім недалеко від Запоріжжя йдуть бойові дії, і це теж повинно стати стимулом для всіх патріотичних громадян ставати донорами. Важливо, щоб наші лікарні були готові до будь-яких надзвичайних ситуацій», - підкреслив Юрій Ружин, керівник суспільно-патріотичної організації «Хортицький полк», депутат Запорізької обласної ради, голова фракції Радикальної партії.

Про важливість донорства в формуванні морально відповідального, згуртованого суспільства говорив і Максим Остапенко, генеральний директор національного заповідника «Хортиця». Максим Анатолійович загострив увагу на тому, що сьогодні дуже багато людей потребують донорської крові: «Кожна донація - чиєсь врятоване життя, а це означає, що чийсь тато повернеться живим з зони бойових дій, чиясь мама успішно перенесе складну операцію або чийсь брат виживе після страшного ДТП. Це варте того, щоб кожні три місяці просто прийти і поділитися кров'ю».

Наслідуючи приклад керівника ще 20 співробітників заповідника «Хортиця» здали кров і продовжили безперервну естафету добра і милосердя.

У другій половині дня трансфузіологи також працювали не покладаючи рук: на зміну активістам, депутатам і громадським діячам прийшли лікарі і вчені. Соціальний проект Запорізької обласної клінічної лікарні дуже активно підтримали члени асоціації травматологів Запорізької області. Кожен день в операційних вони безпосередньо мають справу з жертвами ДТП, з гострою нестачею крові, тому як ніхто розуміють і підтримують головну мету акції.

«Хочу звернутися до всіх людей, які ще думають, здавати їм кров чи ні: в душі кожного з нас живе герой. За прикладом фільмів про супер-героїв, які готові прийти на допомогу, коли трапляються всякі катаклізми, землетруси, пожежі. Не потрібно чекати якихось особливих умов або подій, покажіть суспільству, що ви герої - здайте кров!», - закликав Дмитро Івченко, д.мед.н, професор кафедри травматології та ортопедії ЗДМУ, головний позаштатний ортопед-травматолог Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації.

Він також розповів нам, що заклик керівництва обласної лікарні згуртував всіх травматологів міст і райцентрів області. Кров здають не лише в Запорізькій обласній клінічній лікарні, але і в лікарнях Приморська, Бердянська, Токмака, Енергодара та ін.

Шостий день донорської акції виявився дуже активним і плідним - вдалося зібрати близько 15 літрів крові. В цілому в Запорізькій обласній клінічній лікарні накопичився запас з 145 літрів рятівної рідини, який в середньому може врятувати близько [тільки вдумайтеся] 1000 життів!

Якщо ви теж хочете взяти участь в марафоні, можете звернутися в будні дні з 09.00 до 13.00 за адресою: Оріхівське шосе, 10, 1 поверх консультативної поліклініки ЗОКЛ. Детальніше: (093) 309-89-05.

mar2711172