Донорський марафон Запорізької обласної клінічної лікарні об'єднав «важку артилерію» - великі промислові підприємства Запоріжжя

mar291117

Соціальний проект зі збору крові, створений з ініціативи Запорізької обласної клінічної лікарні, в своєму зеніті: з кожним днем запаси крові поповнюються десятками літрів, а кількість учасників уже давно обчислюється сотнями. Сьогодні свою лепту в підтримку донорської течії внесли промисловці Запоріжжя - ПрАТ «Запоріжкокс», ПрАТ «Запоріжвогнетрив» і представники обласної влади.

Здавалося б, марафонські дні у відділенні трансфузіології ЗОКЛ протікають одноманітно: приходять бажаючі здати кров, реєструються, проходять всі необхідні підготовчі процедури, після - здають кров. Але ні! Кожен з них унікальний і неповторний своїми учасниками: за шість днів марафон крові «пробігли» співробітники екстрених служб, студенти, священнослужителі, медики, представники влади, активісти та громадські діячі. Сьогодні ж до них приєдналася «важка артилерія» - великі промислові підприємства міста.

Про динаміку просування донорської акції розповів Ігор Шишка, головний лікар Запорізької обласної клінічної лікарні: «Повірте, на самому початку ми навіть не очікували такого колосального відгуку. Нашу ініціативу підтримали дуже багато учасників. І в цьому була наша основна місія - сколихнути суспільство, відвернути від рутинних турбот і допомогти взаємодіяти заради загального блага. Сьогодні ритм і темп нашого дня задають промисловці, керівництво і співробітники «Запоріжкокс» і «Запоріжвогнетрив». Також до марафону поступово приєднуються представники обласної влади. Добра і благородна справа об'єднує людей різних професій, захоплень, різного віку і різних поглядів - це справжня відрада для душі і реальна посильна допомога тим, хто її потребує».

Слідом за головним лікарем до всіх присутніх звернувся Віталій Литовка, генеральний директор ПрАТ «Запоріжкокс». Він, як керівник практично двохтисячного колективу особисто приїхав зі співробітниками, щоб показати, що політика підприємства завжди спрямована на допомогу оточуючим. «Уже традиційно наші співробітники щороку приїжджають в обласну клінічну лікарню, щоб здати кров. Донорський марафон - це прекрасна можливість надати допомогу тим, хто її потребує, можливо, навіть врятувати життя. Я пишаюся тим, що сьогодні представляю тут промисловців міста, колективи, команди сильних людей, які здатні співпереживати чужій біді», - виступив перед аудиторією Віталій Анатолійович.

Потрібно відзначити, що співробітники названих вище заводів регулярно відгукуються на заклики обласної клінічної лікарні здавати кров. Завдяки їхній допомозі сьогодні вдалося поповнити банк крові більш ніж на 30 літрів.

Декількома днями раніше в Запорізькій обласній клінічній лікарні також здавали кров адміністрація і співробітники ще двох великих підприємств Запоріжжя - ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» і група компаній «Прогрес». Вони теж не вперше здавали кров в ЗОКЛ, і проявили не меншу зацікавленість, ніж їх колеги. «Марафон донорства, який ініціювала Запорізька обласна клінічна лікарня, важлива подія, яку, з нашої точки зору, промисловців, потрібно підтримувати. Сьогодні багато людей з різних причин: через війну на Донбасі, через ДТП, просто через хвороби потребують переливання крові. З цієї причини ми і взяли участь у донорській акції, щоб максимально поповнити банк крові і допомогти своїм землякам», - зазначає Микола Євдокименко, голова правління ПрАТ «ЗАЗ».

Сьогодні спонукати до благородної справи донорства особистим прикладом приїхав в обласну лікарню і заступник глави Запорізької обласної ради Владислав Марченко. Чиновник в інтерв'ю для журналістів зазначив, що радий перебувати на подібному заході і запевнив, що багато хто з його колег в Запорізькій обласній раді в найближчі дні приїдуть, щоб здати кров.

Після відкриття сьомого дня марафону всі гості вирушили в операційну, щоб підтвердити свої слова реальними вчинками. За останньою інформацією від трансфузіологів, запас крові зараз становить більше 170 літрів. А це означає, що марафон перевершує всі найпозитивніші очікування і налічує більше 400 небайдужих жителів Запоріжжя, які долучилися до акції! Спасибі всім, хто в силу своєї активної громадянської позиції, відкритості та душевної доброти допомагає оточуючим.

У безперервному і стрімкому коловороті життя завжди знайдеться місце доброму вчинку. Приїжджайте в Запорізьку обласну клінічну лікарню з 09.00 до 13.00 в будні дні і здавайте кров! Адреса: м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10. 1 поверх будівлі консультативної поліклініки ЗОКЛ.