Впровадження енергоефективних заходів бюджетними установами охорони здоров’я

lampa

Комунальна установа «Спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Психіатрія» Запорізької обласної ради прийняла участь у конкурсному відборі проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (далі - ДФРР) з проектом «Капітальний ремонт (утеплення фасаду будівлі) корпусу АВ.

Вищезазначений проект став переможцем конкурсного відбору та був внесений до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 439-р (із змінами, внесеними згідно з розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 № 461-р та від 25.10.2017 № 760-р ) «Про затвердження переліку інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватися у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку». Загальна вартість проекту - 7 863,749 тис. грн. (у тому числі: з державного фонду регіонального розвитку - 7 077,375 тис. грн.; з місцевого бюджету -786,374 тис. грн.).

Інформацію про проекти, що фінансуються за рахунок коштів ДФРР розміщено на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, ДФРР http://dfrr.minregion.gov.ua/Projects-list).

Впровадження енергозберігаючих заходів в будівлі КУ «Обласна клінічна психіатрична лікарня» ЗОР дозволить скоротити теплові витрати через огороджуючи конструкції, тим самим призведе до зменшення витрат лікарні на оплату теплової енергії. Крім того, термомодернізація зовнішніх огороджуючих конструкцій шляхом утеплення зовнішніх стін будівлі лікарні дасть змогу привести будівлю лікарні до більш естетичного вигляду, як зовні так і в середині будівлі, створивши відповідний температурний режим у відділеннях лікарні.

Комунальна установа «Мелітопольський протитуберкульозний диспансер» Запорізької обласної ради прийняла участь у конкурсі програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році з проектом «Капітальний ремонт будівлі протитуберкульозного диспансеру, розташованого за адресою: 72318 м. Мелітополь, вул. (Кірова) Героїв України, 29, з заміною інженерних мереж і ремонтом покрівлі. Загальна вартість проекту - 1503,233 тис. грн. В поточному році на виконання робіт передбачені кошти в сумі 380,751 тис. грн., в т.ч. з ДФРР - 305,751 тис. грн., з обласного бюджету 75,0 тис. грн.

В поточному році продовжуються роботи по впровадженню енергозберігаючих заходів в закладах охорони здоров’я та закладах обласного підпорядкування. Так в КУ «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» Запорізької обласної ради використані кошти в сумі 1 076,0 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації для здійснення комплексного підходу для реалізації заходів з енергозбереження, а саме: утеплення покрівлі та фасадів будівель поліклініки та стаціонару; ремонт системи вентиляції та інженерних мереж; електричних мереж з заміною електричних ламп на енергозберігаючі та інше.

З метою ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів в КУ «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької обласної ради виготовлена проектно-кошторисна документація для здійснення комплексного підходу для реалізації заходів з енергозбереження. Вартість виконаних робіт з розробки проектної документації становить 390,0 тис. грн. Проектом передбачено заходи комплексної термомодернізації з охопленням всіх елементів конструкції будівель відповідно до державних будівельних норм з утеплення фасаду будівель, а саме: утеплення фасаду лікувального та поліклінічного корпусів; заміна дерев’яних вікон та дверей; утеплення покрівлі лікувального корпусу; модернізація системи вентиляції; заміна шафного регулятора пункту (ШРП); модернізація системи газопостачання в частині вузла обліку; ремонт та заміна зовнішніх мереж системи опалення та інше. Проведення робіт планується з використанням сучасних енергоефективних методів та теплоізоляційних матеріалів.

Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації сумісно з вищезазначеними установами охорони здоров’я, для участі у конкурсному відборі проектів які можуть бути реалізовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2018 році, підготовлені та надані на розгляд проекти а саме: «Капітальній ремонт та термомодернизація лікарняного та поліклінічного корпусів комунальної установи "Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня" Запорізької обласної ради» та «Комплексний капітальний ремонт будівель поліклініки та стаціонару комунальної установи «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» Запорізької обласної ради, за адресом: 69005, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 78».