Виїзне засідання колегії департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації «Про стан організації медичної допомоги населенню м. Запоріжжя»

01 051217

5 грудня 2017 року у великій залі Запорізької міської ради відбулася колегія департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації «Про стан організації надання медичної допомоги населенню міста Запоріжжя».

На захід були запрошені очільники обласної та міської державних адміністрацій, медична спільнота, засоби масової інформації.

Під час проведення колегії були заслухані доповіді директора департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Ушакової Вікторії Василівни «Про стан організації надання медичної допомоги населенню м. Запоріжжя», головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 м. Запоріжжя Стецюк Людмили Іванівни«Про стан організації невідкладної медичної допомоги в центрах первинної медико-санітарної допомоги м. Запоріжжя», головного позаштатного спеціаліста департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації зі спеціальності неврологія Нерянової Юлії Миколаївни «Про стан організації надання медичної допомоги пацієнтам міста Запоріжжя з неврологічними розладами»

З привітальним та заключним словом виступила директор департаменту охорони здоров'я Запорізької обласної державної адміністрації Клименко Вікторія Іванівна .

Діяльність галузі охорони здоров’я Запорізької області у 2017 році була спрямована на реформування системи охорони здоров’я з метою підвищення якості та доступності надання медичної допомоги населенню. На сьогодні медичну допомогу населенню м.Запоріжжя надають 33 медичних заклади з потужністю 11972 відвідувань у зміну на 3960 ліжок цілодобового перебування хворих у стаціонарі.

За I півріччя 2017 року для закладів охорони здоров’я за кошти фонду бюджету розвитку міста було закуплено медичне обладнання довгострокового використання на загальну суму 16 967,3 тис. грн.. На капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів охорони здоров’я м. Запоріжжя було передбачено 50 048,1 тис. грн., в тому числі на реконструкцію - у розмірі  22 483,8 тис. грн.. Заплановано виконання робіт на 56 об’єктах в 21 медичному закладі.

В квітні поточного року з метою підвищення доступності лікарських засобів для соціально незахищених хворих з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу, бронхіальною астмою була запроваджена Урядова програма «Доступні ліки». На виконання її з державного бюджету були виділені субвенції у розмірі 14757,5 тис.грн., з яких на сьогодні використано 9 602,1 тис.грн..

Одним з основних напрямів охорони здоров`я міста є організація надання первинної медичної допомоги на принципах загальної практики сімейної медицини і її кадрового забезпечення. Щороку центри первинної медико-санітарної допомоги укомплектовуються сімейними лікарями за рахунок молодих спеціалістів та лікарів, які отримали первинну спеціалізацію з сімейної медицини на відповідних кафедрах Запорізького медичного університету та ДЗ «Запорізької медичної академії післядипломної освіти МОЗ України».

Але, на жаль, загальна укомплектованість центрів первинної медико-санітарної допомоги лікарями загальної практики сімейної-медицини залишається недостатньою і складає 78,7 %. від загальної кількості (на час відкриття ЦПМСД – 49%). Тому метою підвищення престижності професії рішенням Запорізької міської ради № 21 була затверджена «Програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги м. Запоріжжя на 2016 рік» на реалізацію якої було виділено понад 81 млн. грн..

02 05121703 051217