У Запорізькій обласній клінічній лікарні завершився наймасштабніший в регіоні проект зі збору донорської крові

1подвели итоги донорского марафона

816 учасників та 349 літрів зібраної крові - з такими рекордними показниками в Запорізькій обласній клінічній лікарні завершився обласний марафон «У краплі крові - врятоване життя». За словами фахівців, цієї кількості крові достатньо, щоб врятувати життя 2448 людей!

Щоб підбити підсумки благодійної акції у Запорізьку обласну клінічну лікарню приїхали: Костянтин Бриль, голова Запорізької обласної державної адміністрації, Едуард Гугнін,

заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації, Зінаїда Бойко, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації, Сергій Мінько, голова Мелітопольської міської ради, Ірина Солоннікова, директор Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Запорізькій області, Вікторія Клименко, директор Департаменту охорони здоров'я Запорізької обласної державної адміністрації.

З ініціативи ЗОКЛ, флагмана медицини регіону і найбільшого в області закладу охорони здоров’я, соціальна акція була створена для залучення уваги до проблеми гострої нестачі донорської крові. Планові потреби Запорізької обласної клінічної лікарні у донорській крові обчислюються десятками літрів щодня, а якщо враховувати бойові дії на сході України та інші екстрені ситуації (аварії, ДТП та ін.), кількість життєво необхідної крові зростає в рази.

Символічно, що марафон стартував у Всесвітній день пам'яті жертв ДТП, а його умовне завершення збіглося з Днем волонтера і Днем збройних сил України. За цей час вдалося об'єднати спільною метою сотні жителів Запоріжжя і області. Соціальну ініціативу підтримали представники міської та обласної влади, промисловості, духівництво, співробітники екстрених служб, студентство, медики, громадські активісти, волонтери.

Костянтин Бриль, губернатор Запорізької області, зазначив, що такий благодійний захід не повинен обмежуватися однією областю: «Буквально вчора я розмовляв зі своїм колегою, Максимом Степановим, губернатором Одеської області. Він лікар за освітою, і розуміє, наскільки важливо регулярно поповнювати запаси донорської крові. Сьогодні він прийняв естафету, тому донорський марафон пройде і на території Одеси і Одеської області. Сподіваюся, що цю благородну ініціативу підхоплять і інші міста України, а приклад доброї справи знайде відгук у серцях багатьох українців. Я пишаюся, що такий соціальний проект зародився в Запорізькій області, в Запорізькій обласній клінічній лікарні».

Розмах і масштаби марафону перевершили всі найсміливіші очікування організаторів. Таких рекордних показників вдалося досягти багато в чому завдяки активній підтримці області: мелітопольців на чолі з мером Сергієм Міньком, жителів Бердянська і мера Володимира Чепурного, депутата Сергія Валентирова, жителів Енергодара.

«Участь в обласному донорському марафоні - моральний обов'язок для мелітопольців, адже жертвувати частинку себе заради порятунку життів земляків дуже благородно. Щорічно в Мелітополі здають кров близько 4 тис. донорів, 200 з них є почесними. Я закликаю всіх займатися доброю справою, адже своєю небайдужістю ми можемо врятувати тисячі життів. Я дуже радий дізнатися, що дана акція не закінчується, а піде далі, об'єднуючи міста України», - прокоментував Сергій Мінько, міський голова міста Мелітополь.

За словами Ігоря Шишки, головного лікаря Запорізької обласної клінічної лікарні, на початку акції організатори навіть не очікували такого колосального відгуку: «День за днем ми спостерігали наростаючу динаміку, коли люди приходили здавати кров, робили це з відкритою душею, серцем і позитивною енергетикою. І в цьому була наша основна місія - сколихнути суспільство, відвернути від рутинних турбот і допомогти взаємодіяти заради загального блага. З усією теплотою серця кажу спасибі кожній небайдужій людині, яка поділилася частинкою себе заради майбутнього своїх земляків».

Також Ігор Васильович висловив величезну подяку всій команді обласної клінічної лікарні за організацію і проведення марафону, а ЗМІ, які активно відгукнулися і допомагали донести важливу тему донорства до народу, за висвітлення марафону.

Марафон «У краплі крові - врятоване життя!» довів, що добра і безкорислива справа об'єднує людей різних професій, захоплень, різного віку і різних поглядів. Незважаючи на умовне завершення акції, у відділення трансфузіології ЗОКЛ досі звертаються великі компанії, бізнесмени, цілі колективи, які хочуть приїхати і здати кров. Досвід показав, що подібні акції повинні бути безстроковими, адже донорська кров в будь-яку хвилину може знадобитися кожному. Тому, фахівці закликають усіх запорожців здавати кров не тільки в рамках проектів, а робити це за велінням серця.

2подвели итоги донорского марафона