Завдяки підтримці небайдужих людей проект Запорізької обласної лікарні зі збору донорської крові став безстроковим

1Фото 7 Марафон донорства продолжается

У благородної справи немає часових рамок, тому донорський марафон Запорізької обласної клінічної лікарні триває. Незважаючи на символічне завершення акції і підведення підсумків, проект «У краплі крові - врятоване життя» не зупиняється. 20 грудня здали кров і внесли свій вклад у порятунок життів земляків керівництво і колектив ТМ «Хлібодар».

Марафон донорства стартував рівно місяць тому, 20 листопада. Планувалося, що благодійна акція зі збору крові триватиме 10 днів, але завдяки небайдужим запорожцям проект досі триває. Кожного дня у відділення трансфузіології ЗОКЛ звертаються жителі міста, цілі колективи підприємств, які бажають долучитися до благородної справи.

Підтримали донорський проект і працівники ТМ «Хлібодар». За словами Бориса Шестопалова, співвласника групи компаній «Хлібодар» та компанії «GFSGROUP», Почесного консула Австрійської Республіки в Запоріжжі, подібні марафони дуже важливі, адже вони допомагають не тільки поповнити запаси крові, але і об'єднати суспільство. «Ми пережили складні 2013, 2014 роки, час роз'єднаності. А кожна подібна соціальна акція формує з нас спільність, об'єднує навколо однієї благородної ідеї. Коли я дізнався про донорський марафон, який ініціювала Запорізька обласна клінічна лікарня, я не міг залишатися осторонь. Я вважаю, що кожен, незалежно від соціального стану і статусу, може поділитися зі своїм ближнім найдорожчим - краплею крові, частиною свого життя. Мої співробітники теж мене підтримали: як тільки я сказав, що йду здавати кров, утворилася ціла черга бажаючих стати донорами».

Сьогодні 10 працівників ТМ «Хлібодар» приїхали в Запорізьку обласну клінічну лікарню підтримати марафон донорства. Відзначають, що в наш час в світі відбувається величезна кількість екстрених ситуацій, коли нестача донорської крові може стати фатальною. Тому вони разом з керівництвом здали кров, щоб допомогти своїм землякам наблизитися до одужання.

Ігор Шишка, головний лікар Запорізької обласної клінічної лікарні, підкреслив, що проблема дефіциту донорської крові - актуальна незалежно від часу: «Кожній 4-ій людині хоча б раз в житті буде необхідне переливання крові. Такий момент настає несподівано, коли рішення потрібно приймати блискавично, адже на кону людське життя. Організовуючи марафон, нашим завданням було не просто залучити донорів і зібрати певну кількість крові, наша мета була показати, що є проблеми, які не втрачають своєї значущості. Але кожен з нас може допомогти в їх вирішенні - потрібно просто регулярно здавати кров».

Варто зазначити, що цей посил до сих пір знаходить підтримку у небайдужих людей, а благородна ідея Запорізької обласної клінічної лікарні - активно поширюється. До проекту підключилася область: кров здавали жителі Бердянська, Мелітополя, Енергодара і Токмака. Від ЗОКЛ, головного закладу охорони здоров’я краю, ініціативу підхопили лікарні Запоріжжя. Більш того, марафон вийшов на всеукраїнський рівень - губернатор Запорізької області Костянтин Бриль передав естафету донорства своєму колезі в Одесу.

Результати соціального проекту можна вимірювати в різних одиницях: в літрах зданої крові, в кількості учасників, але найголовніше досягнення донорського марафону - кількість врятованих життів. Навіть за попередніми підрахунками, зібраної донорської крові вистачить, щоб допомогти більш ніж 2,5 тисячам наших земляків. Сподіваємося, що завдяки активному донорському руху ця цифра буде рости. Охочих стати донорами чекають у відділенні трансфузіології Запорізької обласної клінічної лікарні по буднях з 09.00 до 13.00.