Оперативна інформація про епідемічну ситуацію з хвороби, спричиненої вірусом Ебола (06.02.2015)

За офіційною інформацією ВООЗ від 04.02.2015 року, з початку спалаху у країнах Західної Африки та країнах, де були виявлені імпортовані випадки, зареєстровано 22 495 випадків хвороби, спричиненої вірусом Ебола (ХСВЕ), 8981 випадок завершився летально.

Кількість випадків з початку спалаху в окремих країнах склала:

1. Країни з інтенсивною передачею:

- С’єрра-Леоне – 10 740, летальних – 3276;

- Ліберія – 8745, летальних – 3746;

- Гвінея – 2975, летальних – 1944.

2. Країни з обмеженою передачею:

- Малі – 8, летальних – 6;

- Нігерія – 20, летальних – 8;

- США – 4, один летальний.

3. Поодинокі імпортовані випадки:

- Сенегал – один;

- Іспанія – один;

- Великобританія – один.

Протягом останнього тижня у країнах з інтенсивною передачею вірусу спостерігається значне зростання кількості виявлених хворих, вперше з початку року зареєстровано 124 нових випадки. Продовжується географічне поширення хвороби у Гвінеї, широкомасштабна передача вірусу відбувається у С’єрра-Леоне.

На початку січня у західній частині Гвінеї (префектура Лола), порушення вимог безпеки при похованні загиблого від ХСВЕ призвело до епідемічного спалаху з 11 підтвердженими випадками захворювання. Випадки захворювання, пов’язані з цим спалахом, були виявлені пізніше у північній префектурі Сигурі, біля кордону з Малі.

За офіційними повідомленнями, 54% нових випадків у Гвінеї та 21% нових випадків у С’єрра-Леоне були виявлені серед зареєстрованих контактних осіб; у Ліберії ця кількість склала 7 з 7.

Аналіз захворюваності показав, що кількість хворих чоловічої та жіночої статі приблизно рівна. Ризик захворювання для осіб віком від 15 до 44 років у три рази вищий, ніж для дітей до 14 років; ризик для осіб старше 45 років - майже у чотири рази вище, ніж для дітей.

З початку спалаху загальна кількість випадків ХСВЕ серед медичного персоналу склала 822, з яких 488 закінчились летально (летальність серед медичних працівників дорівнює 59,4%).

Циганкова Алла Миколаївна,

завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»