Директор офісу охорони здоров'я Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові перебуває з візитом у Запоріжжі
- Деталі
- Опубліковано: Вівторок, 23 вересня 2014, 08:10
23-24 вересня 2014 р. з візитом у Запоріжжі перебуває Чарльз Лерман, Директор офісу охорони здоров'я регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові.
Чарльз Лерман зустрінеться з керівництвом обласного департаменту охорони здоров'я та відвідає медичні заклади, яким надає підтримку USAID, зокрема обласний протитуберкульозний диспансер, обласний СНІД-центр, міський протитуберкульозний диспансер №1 та поліклініку Шевченківського району.
Серед іншого, високий гість ознайомиться з викликами, що стоять перед Запорізькою областю в питаннях контролю за туберкульозом, та результатами партнерства місцевих закладів охорони здоров'я з проектами USAID. Так, з 2012 року в області працює проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні». За період роботи Проекту, в області значно покращилася співпраця між протитуберкульозними закладами, центром СНІДу, пенітенціарною службою, санітарно-епідеміологічною службою та громадськими організаціями; медичні працівники стали краще проводити діагностику і лікування туберкульозу та запроваджують міжнародні практики з інфекційного контролю за цим захворюванням.
У 2013 році, завдяки підтримці проекту USAID, всі лабораторії Запорізької області, які здійснюють діагностику туберкульозу методом мікроскопії, пройшли перевірку якості досліджень (так званий «зовнішній контроль якості»). Ця процедура рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров'я для всіх лабораторій, адже дозволяє бути впевненим у результатах аналізів. Проте в Україні повністю покриті перевіркою якості лабораторних досліджень на туберкульоз лише ті регіони, де працює USAID. Під час перевірки, 97% лабораторій Запорізької області показали відмінний результат досліджень.
Медичні заклади області активно всотують міжнародні практики і підходи до лікування туберкульозу. У навчальних заходах, що проводяться проектом USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», взяли участь понад 140 фтизіатрів, сімейних лікарів, інфекціоністів, лаборантів та медсестер, які працюють із хворими на туберкульоз.
У області запроваджуються заходи з ефективної відповіді на поширення подвійної інфекції – туберкульозу та ВІЛ. Зокрема, пацієнтам з діагнозом «туберкульоз» пропонується консультування і тестування на ВІЛ, а людям, які живуть з ВІЛ постійно проводиться скринінг на туберкульоз; покращується співпраця між службою СНІДу та протитуберкульозними закладами.
За підтримки USAID та у співпраці з Державною санітарно-епідеміологічною службою і ГО «Інфекційний контроль в Україні» у медзакладах області поступово впроваджуються сучасні заходи з недопущення внутрішньолікарняного поширення інфекції туберкульозу.
Через грант, що був наданий проектом USAID Товариству Червоного Хреста України, 30 хворих на туберкульоз жителів області, які перебувають у складних життєвих обставинах і мають високий ризик відриву від лікування, отримують послуги з амбулаторного контрольованого лікування туберкульозу. Патронажні сестри Червоного Хреста не лише щодня приносять хворим ліки додому, а й надають соціальну і психологічну підтримку їм і членам їх родин.
***
Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінку: або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine.
***
Проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» впроваджує відтворювані моделі профілактики та запобігання поширенню туберкульозу в Донецькій, Харківський, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Луганській областях та у м. Київ.
П'ятирічна діяльність проекту має на меті поліпшити якість послуг у сфері лікування ТБ на основі стратегії DOTS, запровадити нові сучасні технології лабораторної діагностики та інфекційного контролю, поліпшити дотримання пацієнтами режимів лікування, а також підтримати спектр заходів на зміцнення систем лікування TБ.
Докладніше про проект можна дізнатись на сайті: .