Поліпшення охорони здоров’я - на службі у людей

Прес-конфереція 02.10.2015 об 11-00 щодо придбання агіографічного обладнання для КУ„Запорізька обласна клінічна лікарня” ЗОР за участі:

1.

Самардака

Григорія Вікторовича

- голови Запорізької обласної державної адміністрації

2.

Гугніна

Едуарда Анатолійовича

- заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації

3.

Клименко

Вікторії Іванівни

- директора Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації, професора, д.мед.н.

4.

Никоненка

Олександра Семеновича

- ректора ДЗ «Запорізька медична

академія післядипломної освіти

МОЗ України», академіка НАМН України

член-кореспонденту НАН України, професора, д.мед.н.

5.

Шишки

Ігоря Васильовича

- головного лікаря КУ„Запорізька обласна клінічна лікарня” ЗОР, доцента, к.мед.н.

На теперішній час в Запорізькій області, як і в цілому в Україні, серцево-судинні захворювання займають перше рангове місце у структурі поширеності хвороб серед населення і є основною причиною смертності осіб працездатного віку. З метою організації надання високоспеціалізованої медичної допомоги пацієнтам з серцево-судинною патологією у Запорізькій області виникла нагальна потреба в оснащенні КУ „Запорізька обласна клінічна лікарня” ЗОР сучасним медичним обладнанням.

Кількість звернень хворих, що потребують інтервенційних втручань, зростає щорічно.

Ангіографія - «золотий стандарт» діагностики та лікування в усьому світі.

За допомогою ангіографа точно виявляються різні захворювання серця і судин (атеросклероз, інсульт, ішемічна хвороба серця, ураження коронарних і сонних артерій, аневризми артерій, захворювання артерій нижніх кінцівок) та виконуються ендоваскулярні операції (внутрішньосудинні, тобто без розрізу на шкірі), наприклад: стентування коронарних артерій, балонна дилатація (розширення за допомогою спеціальних балончиків) клапанів серця або судин, закриття дефектів в перегородках серця за допомогою оклюдерів, емболізація артеріальних аневризм головного мозку мікроспіралей, стентування сонних артерій, імплантація кава-фільтрів, хіміоемболізація та інші.

Перевагами ангіографії є висока інформативність зображення, мінімальна доза опромінення при обстеженні, зручність архівування та вилучення даних, відсутність рентгенівської плівки і хімікатів, короткий термін післяопераційного періоду, зростання рівня виживаності хворих, зменшення інвалідизації та інше.

За поданням Запорізької обласної державної адміністрації на позачерговій сесії Запорізької обласної ради було виділено 25,0 млн.грн. для придбання найсучаснішого агіографічного обладнання, якого не має в жодному закладі охорони здоров’я Запорізької області.  

Придбання даного обладнання дасть змогу значно покращити своєчасність і якість надання медичної допомоги хворим з серцево-судинними захворюваннями та суттєво знизити смертність внаслідок цих захворювань.

 

Департамент охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації